Závazek ke klanu 12

20. března 2019 v 7:50 | IceSun685 |  Závazek ke klanu
Ten večer mluvil ještě s další dívkou, než byl čas vyrazit domů. Překvapivě to nebyl zase až tak hrozný rozhovor. Zelenooká žena se jmenovala Fujimoto Midori a byla první, která se alespoň pokusila o nějaký vlastní názor. Byakuya se s ní ne vždy shodl, ale byla to rozhodně zajímavější debata než ty předchozí. Dívka ovšem byla velmi tvrdohlavá a i když se mu líbilo, že si za svým názorem stojí, tak to byla poněkud problematická vlastnost. I tak si ovšem tato žena zasloužila své místo na jeho seznamu. Zbývalo si tedy promluvit jen s osmi dalšími. Poněkud problematické ovšem bylo, kdy se k tomu dostane, protože další šlechtická zábava byla až ve čtvrtek, takže mu po ní bude zbývat jen jedenáct dní.
Nebylo to ovšem něco, s čím toho mohl moc udělat. Bylo třeba vydržet, protože setkat se s nimi oficiálně mimo podobnou akci by bylo stejné jako námluvy a v takovém případě by se jich už nezbavil. Byakuya tedy alespoň mohl čas věnovat své práci kapitána.

Poslední dny v kasárnách víc nebyl, než byl, a tak se mu začínaly kupit dokumenty s pozdějším datem odevzdání. Pořád na ně měl sice čas, ale v porovnání s předchozím měsícem, byl dost pozadu za svým plánem. Renji se navíc neustále tvářil velmi nešťastně kdykoliv mu kapitán řekl, že musí odejít.
Na chvíli se vrátit do starých kolejí pro něj tedy bylo jen výhodné.
Už v úterý se Renji začínal vracet do relativní pohody a nepředváděl mu vystresovaný uzlíček nervů, co za chvíli vybouchne. O to tragičtěji se však tvářil ve čtvrtek, když mu kapitán řekl, že musí odejít dřív. Byakuya měl dokonce na chvíli pocit, že se Renji snad rozbrečí, ale s tím se nedalo nic dělat. Na posledním plese se seznámil jen s pěti případnými nevěstami. Napovídalo mu to tedy, že pravděpodobně nestihne mluvit na této oslavě se všemi osmy, které zbývaly, i kdyby tam zrovna byly.

"Renji?" oslovila Rukia opatrně svého dlouholetého kamaráda a překvapeně zamrkala. Rudovlasý shinigami se vlekl po ulici jako zombie. Měl svěšená ramena a stejně tak i sklopenou hlavu. Ještě včera spolu ti dva mluvili a Renji byl samý úsměv. S Rukiou předpokládaly, že ať už byl ve šlechtě jakýkoliv problém, tak ho kapitán už vyřešil, protože se choval zase normálně.
"Je to špatné, Rukio," prohlásil Renji a položil jí ruku na rameno. "Zase odešel dřív."
Černovláska si při jeho slovech povzdechla, ale jinak mu na to nic neřekla. Očividně bylo načase, aby se vrátili k předchozí strategii. Společně tedy zamířili do jednoho podniku, kde bylo ještě relativně ticho, aby se Rukia mohla soustředit a najít kapitánovo Reiatsu.
"Myslím, že je na další šlechtické akci," podotkla po chvíli soustředění Rukia.
"Proč tam ale chodí?" položil Renji otázku, kterou si kladla i Rukia.

'Co tu vůbec dělám?' položil si Byakuya velmi podobnou otázku, jako ti dva. 'Taková ztráta času.'
Prozatím mluvil se třemi dámami a naprosto všechny byly jednoduše příšerné. Možná byly krásné, možná byly urozené, ale jinak byly jednoduše strašné.
Byl jen rád, že mu nikdo nevěnuje příliš pozornosti, i když nějaké pohledy na sobě cítil i tak. Rozhodl se je ale ignorovat a omluvil se očividně velmi hloupé dívce. Nedokázal v její přítomnosti strávit už ani minutu. Stejně tak ovšem na chvíli netoužil ani po přítomnosti kohokoliv jiného. Balkón se v tuhle chvíli tedy opět jevil jako velmi dobrá možnost.
Odměřeným krokem k němu tedy zamířil a cestou mu pohled padl na ženu stojící u jeho dveří. Byla to ta služka z minula. Opět na sobě měla nevýrazné, i když poměrně kvalitní kimono a žádné šminky, ani nic podobného. Jediná výraznější změna byla, že její dlouhé, jako noc černé vlasy byly učesané v jednoduchém drdolu, který držela jediná jehlice.
Byakuya kolem ní prošel a i když se na něj nepodívala, tak se malinko usmála. Kapitán šesté jednotky by navíc přísahal, že se tím posmívala právě jemu.
Netrvalo také dlouho a na balkón se za ním vydala.
"Schováváš se?" zeptal se jí Byakuya. Nijak zvlášť nestál o další rozhovor, ale s touhle ženou, s touto služkou, bude nejspíš i příjemnější než s případnými nevěstami.
Černovláska se jeho otázce pousmála a stejně jako on předtím, odpověděla: "Jen se mi zachtělo čerstvého vzduchu."
Byakuya jen lehce přikývl a obrátil pohled od krásné služky k výhledu na zahrady. Předpokládal, že tím jejich rozhovor skončil, tak jako posledně, ale služka ho překvapila otázkou: "Chcete, abych odešla?"
Byakuya k ní obrátil pohled, ale neřekl vůbec nic. Chvíli se jí jen díval do černých očí. Na jednu stranu by byl raději sám, ale nepřišlo mu správné vyhnat ji.
"Kdybych to chtěl, tak bych tě o to pořádal," podotkl nakonec. Byla to svým způsobem pravda. Pokud by mu její přítomnost přímo vadila, tak by se ozval. To, že stál spíš o samotu, na tom nic neměnilo.
"Jste si jistý?" zeptala se žena a přišla blíž k zábradlí. "Přišlo mi, že spíš chcete utéct od společnosti."
Kdyby kapitán šesté jednotky nebyl tak dobrý v udržování nečitelného výrazu, tak by se dost možná zamračil. Tohle byla poněkud troufalejší poznámka, než jakou by si měla troufnout říct služka. Ani šlechtičny by si na ni nejspíš netroufly.
Její troufalost ale byla zároveň zajímavá a tak se Byakuya zeptal: "Proč si to myslíš?"
"Strávil jste hodně času ve společnosti svobodných dam. Přesněji tří z nich. Zvláště při rozhovoru s tou poslední bych řekla, že jste dost trpěl. Není to snad důvod, proč jste se uchýlil právě sem?" zeptala se služka s pozvednutým obočím a vytáhla si z vlasů jehlici. Dlouhé prameny jí tedy spadly na záda.
Byakuya se na ni díval zkoumavým pohledem. Bylo s podivem, že si dovolila říct něco podobného. Překračovala tím hned několik mezí. Zvláště když šlo o vůdce jednoho ze čtyř vznešených rodů.
"Mluvíš velmi odvážně," podotkl Byakuya a zvažoval, jestli je to kuráží nebo naivitou.
"Mám snad důvod se vás bát?" zeptala se mladá žena.
Neměla. Byakuya ji neměl v plánu udat jejím zaměstnavatelům, nebo jí jinak znepříjemnit život. Dívka ho ničím neurazila, alespoň tedy prozatím. Podobné chování by jí ovšem rozhodně nedoporučil zkoušet na jiné vůdce rodů.
"Víš vůbec, kdo jsem?" zeptal se tedy a unikl mu krátký povzdech.
"Jistě, jste Kuchiki Byakuya, vůdce klanu Kuchiki jednoho ze čtyř urozených rodů a také kapitán šesté jednotky Gotei třináct," odpověděla žena a důraz ve větě položila spíš na jeho hodnost kapitána, než na šlechtický titul, což Byakuyu celkem překvapilo.
"Proč jsi tady?" zeptal se jí jednoduše.
"Ze zvědavosti." podotkla černovláska a opřela se o zábradlí. Byakuya na to nic neřekl a jen čekal, až bude pokračovat. Věděl, že to časem udělá a také se nemýlil: "Říkala jsem si, proč někdo jako vy najednou začal chodit na tyto snobské akce a navíc věnoval pozornost nezadaným slečinkám. Dřív jste si jich ani nevšimnul, tak proč teď a v takové míře?"
"Skutečně čekáš, že ti na to odpovím?" zeptal se na oplátku Byakuya. Její odpověď ho pobavila. Ta služka byla neuvěřitelně odvážná. Nazvat šlechtické zábavy snobskými akcemi by si neměla jen tak dovolit.
"Určitě ne dnes, ale mám takový pocit, že se v neděli uvidíme znovu," podotkla černovláska a jednoduchým pohybem si na hlavě opět vytvořila drdol, který měla učesaný předtím. Neudělala to ale proto, aby se před ním zkrášlila, ale proto, že vyrazila zpět do sálu.
"Nashledanou, Kuchiki-sama," pronesla, ale i když použila zdvořilostní příponu, tak to nijak zvlášť zdvořile nepůsobilo.Tak zajímavé šlechtičny tady moc nemáme, i když jsem přidala další jméno. Ten, kdo ale jméno nedostal, je naše služka. Co říkáte, jakou bude mít v tom všem roli?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RenataKuchiki RenataKuchiki | 20. března 2019 v 21:29 | Reagovat

Další parádní kapitola 🤗🤗a naše "služka" nebude služka 😃 tipuju ji na jednu z kandidátek na sňatek s Byakuyou 😎😎

2 IceSun685 IceSun685 | 21. března 2019 v 7:38 | Reagovat

[1]: :-D No uvidíme, jestli ji má na seznamu

3 RenataKuchiki RenataKuchiki | 21. března 2019 v 10:26 | Reagovat

[2]: Musí :-D :-D Je mi sympatická :-D

4 IceSun685 IceSun685 | 21. března 2019 v 15:01 | Reagovat

[3]: Ach tak, no tak to to musím zvážit :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama